Zostań Webuzzzem!

Serdecznie zapraszam do udziału w  konkursie przygotowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, który został ogłoszony przez firmę Microsoft,a skierowany jest do Was, uczniów szkół gimnazjalnych.

 

A oto fragment regulaminu:

 

Konkurs ma na celu:

 

  1. Propagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci Internet, w szczególności zaś przygotowywania i publikowania własnych stron WWW oraz blogów,jak również korzystania z komunikatorów, grup dyskusyjnych czy poczty elektronicznej.
  2. Rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej prawa autorskiego, w kontekście wykorzystania na potrzeby własne oraz szkolne materiałów znalezionych w sieci Internet oraz wytworzonych samodzielnie.
  3. Umożliwienie uczniom dostępu do bezpiecznych narzędzi w celu publikacji stworzonych przez nich ciekawych materiałów, w tym materiałów edukacyjnych poprzez udostępnienie szkolnych serwerów w sieci Internet.


Prowadzenie inicjatyw mających na celu propagowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z materiałów opublikowanych w Internecie, jak również ich zamieszczania w sieci, wydaje się szczególnie ważne w kontekście prowadzonego obecnie pilotażu projektu Komputer dla ucznia, w ramach którego przewiduje się wyposażenie każdego gimnazjalisty w dostęp do osobistego komputera przenośnego.

Mając na uwadze opisane wyżej cele, przygotowaliśmy konkurs, w którym uczniowie mogą wziąć udział, przygotowując swoje własne serwisy Internetowe w opracowanym specjalnie dla nich narzędziu, nazwanym Webuzzz 2.0. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zapoznanie się z opracowanymi materiałami, dotyczącymi bezpiecznego oraz legalnego korzystania z materiałów znalezionych w sieci oraz publikowania w Internecie dokumentów przez siebie opracowanych.
Tylko prace stosujące się do zawartych w materiałach wskazówek, oraz udostępniające je dla czytelników, będą brane pod uwagę podczas nagradzania.

Prace można przygotować na dowolny temat, a oceniane będą w dwóch kategoriach – wykorzystania możliwości Webuzzz’a pod kątem tematyki danego projektu oraz najciekawszego i najatrakcyjniejszego wyglądu/projektu serwisu, dostosowanego do jego treści.
Wszystkie informacje na temat konkursu można znaleźć na jego stronie, pod adresem http://webuzzz.pl.

Plakat konkursu