Jubileuszowy Jesienny Rajd Rowerowy "Nałęcz" z okazji 20 - lecia PPN

23 września 2010 roku na terenie Poleskiego Parku Narodowego odbędzie się Jubileuszowy Jesienny Rajd Zadaniowy "Nałęcz" z okazji 20 lecia Parku.
Wzorem lat ubiegłych jest to rajd o charakterze zadaniowym, obejmujący przejazd rowerowy wyznaczoną trasą po PPN, zakończony wspólną zabawą wszystkich uczestników przy ognisku.
Celem tej imprezy edukacyjnej jest przybliżanie zasobów przyrody i kultury Polesia oraz propagowanie zdrowego i przyjaznego środowisku stylu życia.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszym Rajdzie, który z pewnością będzie wesołą i mądrą zabawą!
Do zobaczenia na poleskich szlakach!

 

Zródło tekstu ze strony PPN

REGULAMIN
Jubileuszowego Jesiennego Rajdu Rowerowego „Nałęcz” z okazji 20 – lecia PPN

 1. Rajd ma charakter otwarty o zasięgu ogólnokrajowym.
 2. Rajd przeznaczony jest dla młodzieży szkolnej.
 3. Rajd odbędzie się 23 września 2010 r. (czwartek) i będzie miał charakter zadaniowy.
 4. W rajdzie mogą brać udział grupy do 11-stu osób z pełnoletnim opiekunem.
 5. Liczba miejsc jest ograniczona (przewiduje się utworzenie nie więcej niż 15 grup rajdowych). O udziale w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie grup nie później niż do 17 września br. do Ośrodka Dydaktyczno-Administracyjnego PPN w Urszulinie (osobiście, telefonicznie lub pocztą elektroniczną): Zespół ds. Edukacji i Udostępniania Parku, tel. (0 82) 571 30 71, wew. 48 fax (0 82) 571 30 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia przyjmują: Agnieszka Chudaś, Andrzej Różycki.
 6. Grupy na trasę rajdu wyruszają spod budynku Dydaktyczno-Administracyjnego PPN w Urszulinie ul. Lubelska 3 a, w odstępach 10 minutowych. Wyjazd pierwszej grupy przewidziany jest na godzinę 800 rano. Uwaga: o godzinie wyjazdu grupy decyduje kolejność zgłoszenia.
 7. Informacje o przebiegu trasy oraz karty pracy - grupy otrzymywać będą etapami w kolejnych punktach kontrolnych, które będą obsługiwali pracownicy Poleskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem kontrolnym jest Ośrodek Dydaktyczno- Administracyjny PPN w Urszulinie.
 8. Miejscem końcowej zbiórki wszystkich grup jest zadaszenie w Łowiszowie.
 9. Uczestnicy rajdu na trasie wykonują przydzielone im zadania i poruszają się według wytycznych otrzymanych w kolejnych punktach kontrolnych, które będą obsługiwali pracownicy Poleskiego Parku Narodowego.
 10. Uczestniczące w rajdzie grupy zostaną wyposażone dodatkowo w lornetki (po ok. 2-3 na grupę rajdową) do realizacji zadań związanych z ornitologią. Posłużą one do obserwacji ptaków spotykanych na trasie. Związane będzie to z zadaniami przeznaczonymi do realizacji przez grupę na trasie rajdu.
 11. Uczestnicy rajdu mają obowiązek zabezpieczyć się indywidualnie:
  • pod względem medycznym w apteczkę;
  • prowiant na czas przejazdu (napoje, kanapki);
  • długopisy i notesy do sporządzania notatek z przebiegu trasy;
  • sprawne rowery!!!
 12. Każdy uczestnik rajdu powinien posiadać pozwolenie rodziców, że może uczestniczyć w tego typu imprezie turystycznej.
 13. Uczestnicy na zakończenie rajdu zdają ustną relację z wykonanych zadań zamieszczonych na kartach pracy i otrzymanych w punktach kontrolnych.
 14. Realizację zadań oceniać będzie komisja złożona z pracowników Parku.
 15. Dla najlepszych grup przewidziane są nagrody rzeczowe przyznane w podziale na grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum. O zaliczeniu danej grupy do przedziału wiekowego decyduje wiek najstarszego uczestnika.
 16. dla grup spoza regionu lubelskiego w Ośrodku Dydaktyczno – Administracyjnym istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia rowerów turystycznych na potrzeby Rajdu, przy czym ilość dostępnych rowerów jest ograniczona.