Ćwiczyć każdy może

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014  Rokiem Szkoły w Ruchu. W związku z tym nasza placówka postanowiła wziąć udział w projekcie i przyłączyć się do akcji Ćwiczyć każdy może. Szczegóły akcji na stronie: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl Zachęcamy do śledzenia sprawozdań z przebiegu akcji oraz aktywnego udziału w działaniach.

 


Podejmowane działania mają na celu:

  • uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda   aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia,
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia,
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem,
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości,
  • podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej.

„Każdy powie że sport to zdrowie”
Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji realizując następujące obszary: 1, 5, 6, 7 projektu Ćwiczyć każdy może, a tym samym podjęcie zadań na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znajdą się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią. Cyklicznie  co rok organizowane są w naszym gimnazjum różne formy aktywności fizycznej np: rozgrywki w piłkę nożną i siatkową,  tenisa stołowego oraz zawodów LA , „Biegów Niepodległości”  i gier i zabaw organizowanych z  „Pierwszym Dniem Wiosny” .

Nasza szkoła jest również współorganizatorem dwóch masowych imprez sportowych na terenie Gminy Hańsk: Otwartych Mistrzostwach Gminy Hańsk Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Lekkoatletyce w Dubecznie, który to zarazem jest dniem sportu szkolnego w naszym gimnazjum oraz Bieg Niepodległości w Hańsku. Te imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy coraz większa liczba szkół biorąca udział w zawodach.
Nasze gimnazjum jest również organizatorem powiatowych zawodów w LA dla szkół gimnazjalnych (gimnazjalna - liga La i indywidualne zawody LA).

Szkoła w Ruchu.

Obszary nr 1, 5, 6, 7
Obszar 1. -  wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne,
Obszar 5. - pozalekcyjne zajęcia sportowe,
Obszar 6. -  zajęcia zorganizowane,
Obszar 7. - zajęcia niezorganizowane