Obszar 5

Obszar 5 - pozalekcyjne zajęcia sportowe

 

 

Nasza szkoła, obok sprawności intelektualnych, kształci też sprawność fizyczną naszych uczniów. Dbałość o zdrowe ciało, siłę i tężyznę fizyczną jest celem nadrzędnym lekcji wychowania fizycznego. Sprawdzianem umiejętności są zawsze zawody sportowe w czasie, których element rywalizacji mobilizuje uczestników do solidnego wysiłku.

Dzień Sportu

Dnia 12 czerwca był Dniem Sportu.

Na stadionie w Dubecznie odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Gminy Hańsk Szkół Gimnazjalnych w LA. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o sprawny przebieg zawodów. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się ogromną wytrwałością, a ich starania nie poszły na marne. Swoim wysiłkiem i ciężką pracą, wywalczyli I miejsce. Mogą być z tego bardzo dumni, gdyż rywalizowali z uczniami z czterech innych gimnazjów m.in. z Włodawy, Starego Brusa, Urszulina i Wyryk.Wszyscy obecni na zawodach mocno dopingowali wszystkich zawodników, obserwując rywalizację z miejsc na trybunach. Mam nadzieję, że w przyszłym roku chętnych do udziału będzie znacznie więcej. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i puchary.

Zapraszamy do galerii na stronę naszego gimnazjum.

Dnia 6.05.2013r. na stadionie sportowym w Dubecznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Włodawskiego w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Gimnazjalnych. Dzień był naprawdę udany gdyż duża grupa naszych kolegów i koleżanek będzie nas reprezentowała na zawodach rejonowych. Oliwia Sadłowska i Marcin Dalczyński odnieśli wielki sukces i awansowali na zawody wojewódzkie La.
Zapraszamy na stronę naszego gimnazjum w zakładce „Gimzetka” nr 55, str. 10/11, fajne źródło informacji o naszej szkole.

Turniej piłki Halowej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Hańsk

W ramach zajęć pozalekcyjnych nauczyciel wychowania fizycznego Pani Krystyna Gonerska organizuje drużynowe rozgrywki piłki halowej w Hańsku. Korzystamy z grzeczności dyrekcji i nauczyciela wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Hańsku, gdyż nie dysponujemy własną pełnowymiarową halą sportową. Uczennice podzielone na kategorie wiekowe, same wybierają składy i nazwę swojej drużyny. Rozgrywki odbywają się w weekendy cyklicznie, co dwa miesiące przez cały rok szkolny, a celem ich jest zwiększenie aktywności ruchowej młodych ludzi. W turniejach bierze udział spora grupa naszych uczniów. Zawodniczki z naszego gimnazjum bardzo chętnie uczestniczą i nie mogą się doczekać kolejnych rozgrywek. Podsumowanie rozgrywek następuje zawsze w czerwcu na koniec roku szkolnego.


 

_ _

Bieg Niepodległości

Jak co roku, w naszej gminie odbywały się Biegi Niepodległości. Tym razem świętowaliśmy je po raz trzynasty. Jest to ważne dla nas wszystkich uczniów, nauczycieli wydarzenie. W ten sposób uczciliśmy Dzień Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy zbiórką pod pomnikiem i oddaniem hołdu żołnierzom i ofiarom zamordowanym podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Uczciliśmy pamięć o nich minutą ciszy. Potem udaliśmy się już na biegi. Brali w nich udział uczniowie ze Szkoły podstawowej w Hańsku i z naszego gimnazjum oraz gościnnie uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Urszulinie. Pierwsza część biegów to rywalizacja uczniów kolejnych klas obu szkół, podstawowej i gimnazjum. Na zakończenie odbył się bieg otwarty, w którym brali udział uczniowie ze szkół oraz chętne osoby ze społeczności lokalnej( także niektórzy nauczyciele naszej szkoły). Aktywnie uczestnicząc w tym wydarzeniu, daliśmy wyraz naszej pamięci pomordowanym w walce o niepodległość. Zwycięzców uhonorowano dyplomami i medalami. Na zakończenie obchodów na uczestników czekał ciepły posiłek.

Plakat XIII Biegów Niepodległości Gminy Hańsk

Zapraszamy do galerii zdjęć z biegów na stronę naszego gimnazjum.

Turystyka, rajdy

W naszym gimnazjum działa koło turystyczne prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego K. Gonerską. Uczniowie w soboty i niedziele uczestniczą w rajdach. Głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych. Zachęcanie do rekreacji ruchowej i wypoczynku na świeżym powietrzu. Poprawianie sprawności fizycznej młodzieży a tym samym stanu zdrowia.


Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w 3 rajdach:

  • Rajd ślimaka:

Co roku nasze gimnazjum bierze udział w rajdzie ślimaka. Ostatni rajd, w którym uczestniczyło nasze gimnazjum odbył się w roku 2013 w maju. Wyruszyliśmy znanym szlakiem spod GOKu w Hańsku pod czujną opieką pani Krystyny Gonerskiej, lekkim marszem idąc nad jezioro Białe. Oczywiście po tak długim marszu byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Tam również odbył się nocleg. Na drugi dzień rano uczniowie uczestniczący w rajdzie mogli wypróbować swoje siły na kajakach. Oczywiście nie obyło się bez gier i zabaw ruchowych, oraz udoskonalających naszą wiedzę i umiejętności konkursów przyrodniczych. Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Ostatniego dnia rano odbyły się pod czujnym okiem instruktorów zajęcia pływania na kajakach. Takie rajdy pomagają uczniom się zintegrować, czasem może nawet bliżej zaprzyjaźnić oraz poznać historię miejscowości, w których mieszkają. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.
link do galerii zdjęć

  • „Rajd szlakiem Trzech Kultur po Włodawie i okolicach”

20 –22 września 2013 r. nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum w Dubecznie zorganizował Rajd Szlakiem Trzech Kultur po Włodawie i okolicach.  Ponieważ we Włodawie odbywał się Festiwal Trzech Kultur, postanowiliśmy te imprezy połączyć. Pierwszego dnia przeszliśmy szlakiem trzech kultur, wieczorem młodzież doskonale bawiła się na koncercie w synagodze. Drugiego dnia był rajd nad jezioro Białe. Do Włodawy wróciliśmy lekko zmęczeni, ale szczęśliwi.  Młodzież uczestnicząca w tym rajdzie miała możliwość spotkania osób z pierwszych stron gazet, jak również poznania historii społeczności włodawskiej. Jak widać nawet na festiwalu rozwijającym naszą kulturę możemy znaleźć coś jak i dla ciała, tak i dla ducha.
link do galerii zdjęć

  • Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych w 150 rocznicę na terenie gminy Hańsk:

Uczniowie z naszego gimnazjum bardzo chętnie uczestniczą w rajdach o charakterze patriotycznym i historycznym. Po przyjściu do GOKu, uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat przebiegu Powstania Styczniowego na terenie gminy Hańsk i okręgu lubelskiego. Rajd zakończył się ogniskiem integracyjnym.